SIPERFAQJA E TREKENDESHIT

Këtu mund të postohet detyra, teorema ose rregulla që kanë të bëjnë me "Algjebër me Gjeometri".
Postojeni në Facebook Postojeni në Twitter

Moderator: Xhelal Tahiri

SIPERFAQJA E TREKENDESHIT

Postnga metalari » 18 Korrik 2012, 01:39

Jepet trekëndëshi ABC ,ku AB =10 cm,këndi A=15 gradë dhe këndi B=30 gradë.Gjej sipërfaqen e trekëndëshit ABC

metalari

Fillestar2
Avatari i antarit
 
Postime: 310
Vendodhja: TIRANA / US of ALBANIA

Kthehu tek Algjebër me gjeometri

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor


cron