15 detyra per ekuacionin e rrethit...

Këtu mund të postohet detyra, teorema ose rregulla që kanë të bëjnë me "Algjebër me Gjeometri".
Postojeni në Facebook Postojeni në Twitter

Moderator: Xhelal Tahiri

15 detyra per ekuacionin e rrethit...

Postnga Xhelal Tahiri » 17 Janar 2013, 23:54

15 detyra per ekuacionin e rrethit, per pune te pavarur, per klaset e XII-ta dhe per klaset e XI-ta te drejtimit matematike-informatike, ne gjimnaze.
Rezultatet mund te verifikoni me anen e programit GEOGEBRA, ose direkt ketu ne forum, sipas kerkeses suaj. Ju uroj pune te mbare dhe suksese.
Shtojca
15 detyra per ekuacionin e rrethit (Janar 2013).pdf
(236.2 KiB) Shkarkuar 154 herë

Xhelal Tahiri

Fillestar5
 
Postime: 688

Re: 15 detyra per ekuacionin e rrethit...

Postnga Engjull » 06 Shkurt 2013, 00:52

Mua po me hapet me microsoft word dhe nuk po mundem me i shiku detyrat?

Engjull

Fillestar
 
Postime: 7
Vendodhja: Istog

Re: 15 detyra per ekuacionin e rrethit...

Postnga fatmirmetaj » 06 Shkurt 2013, 09:13

Engjull shkroi:Mua po me hapet me microsoft word dhe nuk po mundem me i shiku detyrat?


Engjull kur te shkarkojsh shko te opcioni Open with edhe hape me Adobe reader 9.5 nese e ke.
`Fatmir M3taj

fatmirmetaj

Fillestar5
 
Postime: 696
Vendodhja: KaliQan


Kthehu tek Algjebër me gjeometri

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Bing [Bot] dhe 1 vizitor


cron