Funksioni eksponencial

Këtu mund të postohet detyra, teorema ose rregulla që kanë të bëjnë me "Algjebër me Gjeometri".
Postojeni në Facebook Postojeni në Twitter

Moderator: Xhelal Tahiri

Funksioni eksponencial

Postnga AleruaHoxhaj1 » 10 Mars 2012, 17:03

Gjeni
a) 2^4 , 2^-2 , 2^ 1/2 , 2^-1/2
b) (1/10)^2 , (1/10)^1 , (1/10)^0 ,(1/10)^-1 ,(1/10)^-2 ,(1/10)^1/2 ,(1/10)^-1/2
c) 3^3 ,3^2 ,3^1, 3^0 , 3^-1 ,3^1/2 ,3^-1/2

AleruaHoxhaj1

Fillestar
 
Postime: 17

Re: Funksioni eksponencial

Postnga arberiii » 10 Mars 2012, 18:12

a)16,1/4,\sqrt{2},\frac{1}{2\sqrt{2}}
b)\frac{1}{100},\frac{1}{10},1,10,100,\frac{1}{\sqrt{10}},\sqrt{10}
c)27,9,3,1,\frac{1}{3},\sqrt{3},\frac{1}{\sqrt{3}}
Arbër Avdullahu

arberiii

Fillestar5
 
Postime: 1205
Vendodhja: Ferizaj

Re: Funksioni eksponencial

Postnga AleruaHoxhaj1 » 10 Mars 2012, 18:43

arberiii shkroi:a)16,1/4,\sqrt{2},\frac{1}{2\sqrt{2}}
b)\frac{1}{100},\frac{1}{10},1,10,100,\frac{1}{\sqrt{10}},\sqrt{10}
c)27,9,3,1,\frac{1}{3},\sqrt{3},\frac{1}{\sqrt{3}}
Flmmmmmmmmmm

AleruaHoxhaj1

Fillestar
 
Postime: 17


Kthehu tek Algjebër me gjeometri

Kush është në linjë

Antarë duke shfletuar këtë forum: Asnjë antar i regjistruar dhe 1 vizitor


cron